Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ale akcja! Szyli misie dla dzieci, które przebywają w szpitalu

Facebook Twitter

Misie dla dzieci przebywających w rybnickim szpitali przygotowane zostały przez przedszkolaki i seniorów i seniorki z Rybnika.

Misie dla dzieci

Rybnik: Misie dla dzieci leżących w szpitalu

„Mały miś o wielkim sercu”… pod takim hasłem dzieci z Przedszkola nr 42, wspólnie z rybnickimi seniorkami i seniorami, zorganizowały akcję szycia pluszowych misiów. Potem przygotowane przytulanki trafiły do dzieci, przebywających na oddziale pediatrii, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

W akcje szycia misiów zaangażowały się seniorki i seniorzy z Klubu Seniora przy ul. Orzeszkowej, prowadzonego przez Fundację „Superfundacja” oraz z Koła Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, z siedzibą przy ul. Orzeszkowej.

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Misie trafią na oddział jeszcze przed Mikołajem i na pewno sprawią dzieciom wiele radości

– przekonuje Katarzyna Grycman-Wieczorek, dyrektor przedszkola.

Misie – jako mikołajkowe prezenty dla małych pacjentów – zostały przekazane już na ręce szefowej rybnickiej pediatrii, dr n. med. Katarzyny Musioł.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj