Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ważne! Szpital w Rybniku ogranicza odwiedziny u chorych, a na jednym z oddziałów zupełnie je wstrzymuje

Facebook Twitter

Szpital w Rybniku zdecydował o wprowadzeniu nowych zasad odwiedzin na oddziałach szpitalnych. Wracają zasady, które znamy z czasów pandemii.

Szpital w Rybniku

Szpital w Rybniku wprowadza ograniczenia, jak w czasie pandemii

Szpital w Rybniku ogranicza możliwość odwiedzin pacjentów na szpitalnych oddziałach. W poniedziałkowe popołudnie (13.11) dokładnie o godzinie 16 w lecznicy wprowadzono zmiany, które znamy z czasów pandemii. O nowych zasadach szpital poinformował w swoich mediach społecznościowych.

W  związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz wzrostem zachorowań na COVID – 19 w regionie począwszy od dnia dzisiejszego tj. 13.11.2023 r. od godziny 16 do odwołania ogranicza się odwiedziny pacjentów w Oddziałach Szpitalnych. Wstrzymuje się odwiedziny u pacjentów z Oddziału Kardiologii oraz u pacjentów poddanych izolacji

-informuje Karolina Wałowska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 3 w Rybniku.

Obecnie w szpitalu w trakcie odwiedzin u pacjenta może przebywać jedna osoba. Czas odwiedzin też został ograniczony do 30 minut. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji m.in. kaszel, gorączka, ból gardła.

Sytuacją wyjątkową są odwiedziny pacjentów będących w stanie terminalnym lub sytuacji, kiedy dana osoba odbiera dokumentację medyczną. W takich przypadkach ostateczną decyzję o ewentualnej wizycie na oddziale podejmuje ordynator, kierownik lub lekarz dyżurujący. W przypadku uzyskania zgody na odwiedziny muszą się one odbyć z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023