Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Amerykańska” choinka na rynku w Rybniku. Drzewko już stoi! [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Najpierw były apele i prośby, by zgłaszali się mieszkańcy. I to poskutkowało. Kolejny raz na rybnickim rynku stanęła choinka, którą podarowała rodzina z Rybnika. Tym razem przyjechała z dzielnicy Stodoły.

choinka na rynku
fot. FB/Rybnik.eu

Choinka na rynku już stoi. Czas zaczynać Jarmark Bożonarodzeniowy

Ma 20 lat i około 10 metrów wysokości a gatunek to daglezja zielona.

Tegoroczna choinka przyjechała do nas ze Stodół, a konkretnie z ulicy Cisowej

– mówi Radiu 90 Lucyna Tyl z Wydziału Marketingu i Mediów rybnickiego magistratu.

fot. FB/Rybnik.eu

Choinka w środę (22.11.) po godzinie 9.00 wjechała do centrum i za pomocą dźwigu została usadowiona na płycie rynku. Teraz czas na jej strojenie.

Lucyna Tyl: Co najmniej kilkanaście tych propozycji. Zarząd Zieleni Miejskiej oglądał te choinki, stwierdzał, która najbardziej się nadaje, spełnia nasze wymogi. Okazało się, że właśnie ta z ulicy Cisowej była najlepsza, najfajniejsza. No i będzie z nami co najmniej do stycznia. Wystrój choinki będzie w stylu amerykańskim, w kolorach zielonym i czerwonym. Oprócz bombek będą charakterystyczne laski, kokardy i szyszki. W piątek rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. Uroczyste zapalanie światełek zaplanowano na szóstego grudnia na Mikołaja.

Rybnicki Jarmark Bożonarodzeniowy rusza w najbliższą sobotę, 25 listopada. Ma być pokaz iluzji, Formacja Chatelet i Zabawa Andrzejkowa z Dj-em – takie m.in. atrakcje zaplanowano na pierwszy jarmarkowy weekend.

fot. FB/Rybnik.eu

Fot. rybnik.eu/W. Zielińska

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj