Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aniołki Matusińskiego na ludową nutę zapraszają na mistrzostwa [WIDEO]

Facebook Twitter

Na 200 dni przed startem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet na Śląsku, powstał wyjątkowy teledysk. World Athletic Relays Silesia 2021 odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

mat.prasowe

Mistrzostwa świata sztafet będą pierwszą imprezą tej rangi w naszym regionie, a jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed olimpiadą w Tokio. Wierzę, że emocje na Stadionie Śląskim będą ogromne, a kibice królowej sportu będą znów mogli dopingować najlepszych sportowców świata na żywo, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym.

– podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Mistrzostwa Świata sztafet zostaną zorganizowane po raz piąty w historii. Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii. Warto przypomnieć, że czas do startu imprezy mierzy specjalnie skonstruowany zegar znajdujący się przed wejściem do Parku Śląskiego. Logotyp mistrzostw nawiązuje kolorystycznie do barw regionu, które układają się w równoległe pasy tworzące zarys lekkoatletycznej bieżni.

mat.prasowe

Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021 odbędą się dwa i pół miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi. Dla zawodników z całego świata to będzie ważny start, to właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę do Tokio. To sprawia, że na Stadionie Śląskim pojawi się w maju plejada gwiazd sprintu. Organizatorem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021 jest Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski.

Zobacz teledysk nagrany między innymi przez lekkoatletkę z naszego regionu- Justynę Święty- Ersetic:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj