Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Apel samorządu! Nie pracujesz w Czechach, nie przekraczaj granicy!

Facebook Twitter

Cieszyński ratusz opublikował apel. Prosi w nim, aby osoby, które nie pracują w Republice Czeskiej nie przekraczały granic naszego kraju. Każdy, kto nie pracuje po drugiej stronie Olzy, wracając do Polski, będzie poddany obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie.

W związku z wprowadzonymi o północy w niedzielę, 15 marca ograniczeniami na przejściach granicznych, apelujemy do mieszkańców Cieszyna, którzy nie pracują w Republice Czeskiej, aby nie przekraczali granicy kraju. Każdy, kto nie pracuje po drugiej stronie Olzy, wracając do Polski, będzie poddany obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie.

Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wprowadza się od 15 marca ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się.

Każdy, kto w tym czasie przekracza granicę, aby wrócić do domu na terenie Polski, zobowiązany jest odbyć po powrocie obowiązkową kwarantannę, trwającą 14 dni, od dnia następnego po przekroczeniu granicy.

Apelujemy do wszystkich, którzy nie muszą przekraczać granicy o powstrzymanie się od spacerów i wizyt u naszych czeskich sąsiadów. Obowiązku tego nie stosuje się wobec osób, które przekroczyły granicę w celu wykonywania czynności zawodowych i są w stanie te zobowiązania pisemnie potwierdzić. Prosimy o przekazywanie tej informacji wśród członków rodziny i znajomych, aby dotarła jak najszerzej.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021