Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Asfaltowanie w Wodzisławiu. Muszą zamknąć jedną z dróg

Facebook Twitter

W poniedziałek i wtorek (23-24.10) utrudnienia na Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Zamknięty zostanie odcinek tej drogi od dawnego wiaduktu kolejowego do ulicy Jastrzębskiej. Zmiany dotyczą także komunikacji autobusowej. Na Czarneckiego będzie układana nowa warstwa ścieralna jezdni. Prace potrwają dwa dni. Po ich zakończeniu przywrócona zostanie możliwość dojazdu do posesji oraz siedzib firm.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w najbliższy poniedziałek i wtorek, 23-24 października, nie będzie możliwy przejazd ulicą Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim (na odcinku od byłego wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Jastrzębską).

W tych dniach firma odpowiedzialna za przebudowę drogi powiatowej nr 5020S zaplanowała układanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Prace potrwają dwa dni. Po ich zakończeniu przywrócona zostanie możliwość dojazdu do posesji oraz siedzib firm.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa ponad dwukilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską (tzw. skrzyżowanie pięciu dróg). Zadanie obejmuje również modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia drogi, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do ulicy Jastrzębskiej), a także przebudowę skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych, tj. ponad siedem milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują wspólnie Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śląski.

Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Asfaltowanie w Wodzisławiu – zmiany na trasie przejazdu autobusu linii B

W dniach 23 i 24 października br. zamknięta zostanie ulica Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. W związku z tym autobusy linii B wodzisławskiej komunikacji miejskiej będą jeździły objazdem.

W poniedziałek i wtorek, 23 i 24 października 2023 roku wprowadzona zostaje czasowa zmiana rozkładu jazdy linii B. Zmiana ma związek z zamknięciem ulicy Czarnieckiego.

Z obsługi zostają wyłączone następujące przystanki:

  • Wilchwy Blazy,
  • Wilchwy Szkoła,
  • Czarnieckiego II,
  • Czarnieckiego III

Rozkład jazdy linii B [otwiera się w nowym oknie].

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024