Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Asfaltownia w Mszanie zaprzestaje działalności

Facebook Twitter

Już za dwa tygodnie (31.01.) właściciel kopcącego zakładu na Szybach Zachodnich, wydania Gminie sporne nieruchomości. Zgodnie z sądową ugodą ma to nastąpić w ostatni dzień stycznia.

fot. mszana.ug.gov.pl/

Dla mieszkańców okolicznych domów najbardziej istotna jest informacja, że od dnia zawarcia ugody asfaltownia zaprzestała produkcji mas bitumicznych.

Firma uregulowała również wszelkie należności wynikające z korzystania z działek. Samorządowcy są zadowoleni z takiego zakończenia sprawy. Długo walczyli, aby asfaltownia przestała być uciążliwa dla mieszkańców. Przedsiębiorcy są dla nas ważni, ale tak samo ważne jest zdrowie ludzi i spokój społeczny – podsumował wójt Gminy Mszana, Mirosław Szymanek.

Przypomnijmy po licznych skargach mieszkańców gmina z końcem czerwca 2015 roku wypowiedział firmie umowę dzierżawy. Mimo licznych pism, rozmów i obietnic firma nadal działała na szybach zachodnich, emitując uciążliwe zapachy. W związku z brakiem reakcji ze strony przedsiębiorców sprawa trafiła wiosną ubiegłego roku do sądu. Po kilu miesiąca strony zawarły ugodę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024