Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bartłomiej Duda nie będzie już trenerem MTS-u Żory

Facebook Twitter

Będzie zmian na stanowisku szkoleniowca piłkarek ręcznych MTS-u Żory. Klub informuje, że nie zostanie przedłużony kontrakt z dotychczasowym szkoleniowcem pierwszoligowej drużyny Bartłomiejem Dudą. Taka decyzje podjął zarząd MTS-u.

Bartłomiej Duda, MTS, Żory
Bartłomiej Duda trener MTS Żory

Bartłomiej Duda nie będzie już trenerem MTS-u Żory

Bartłomiej Duda prowadził drużynę w rozgrywkach pierwszej ligi przez trzy sezony. W dwóch ostatnich zespół pod jego wodzą walczył o awans do Superligi, celu jednak nie osiągnął zajmując dwukrotnie drugie miejsce. Trener Duda nadal zostaje w pionie szkoleniowym klubu i w dalszym ciągu będzie zajmował się szkoleniem najmłodszych adeptek żorskiego szczypiorniaka. Kto go zastąpi na stanowisku pierwszego trenera? Tego jeszcze nie wiadomo. Nie wiemy także na razie które zawodniczki pozostaną w drużynie a kto ją opuści.

Zarząd klubu zdecydował, że umowa Bartłomieja Dudy w roli trenera głównego MTS Żory nie zostanie przedłużona na kolejny sezon 2023/2024.

Trener Bartłomiej Duda prowadził zespół nieprzerwanie od sezonu 2020/21

Te trzy wspólne lata były niewątpliwie wyjątkowe i bardzo ważne w historii naszego klubu – pełne sportowych emocji i niezapomnianych wzruszeń, ale i trudnych momentów, które zintegrowały naszą społeczność. Zwykłe „DZIĘKUJEMY” to w tym przypadku zbyt mało, by odwdzięczyć się za ogrom serca i pracy włożone przez trenera Bartłomieja w funkcjonowanie sportowe drużyny. To właśnie z inicjatywy trenera udało się u progu pandemii uratować klub od likwidacji. Dlatego też nie żegnamy się z Bartłomiejem Dudą tylko zamykamy pewny etap w funkcjonowaniu klubu. Trener nadal zostaje w pionie szkoleniowym i w dalszym ciągu będzie zajmował się szkoleniem najmłodszych adeptek żorskiego szczypiorniaka.
Mając na względzie dalsze funkcjonowanie drużyny seniorek oraz postawione przed nią cele zdecydowano, że potrzebny jest nowy impuls i świeże spojrzenie.

Zarząd obecnie mocno pracuje nad zakontraktowaniem następcy trenera Bartłomieja Dudy. Obecnie obowiązki pierwszego szkoleniowca drużyny seniorek przejęła dotychczasowa druga trenerka Agnieszka Gawron, która będzie pełniła tą rolę do momentu zakontraktowania nowego szkoleniowca.

Wyniki jakie trener Duda osiągnął podczas swojej pracy:

  • 2020/21 – 5 miejsce w gr. B I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (24 pkt)
  • 2021/22 – 2 miejsce w gr. B I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (54 pkt)
  • 2022/23 – 2 miejsce w gr. B I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (51 pkt)

Trenerze Bartłomieju, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przeogromny wkład i zaangażowanie w rozwój naszego klubu! Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej zawodowej karierze! Pragniemy, aby MTS pozostał dla Ciebie nadal Twoim klubem i miejscem gdzie czujesz się najlepiej! Dziękujemy i do zobaczenia!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj