MTS Żory wygrał i szykuje się do najważniejszego meczu

Zgodnie z planem - znów wygrały. Piłkarki ręczne pierwszoligowego MTS-u Żory pokonały w ostatni meczu sezonu zasadniczego we własnej hali, UKS 9 Legnica 39:28. Nie była to jednak łatwa wygrana.

MTS Żory wygrał z UKS 9 Legnica

Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta, żorzanki schodziły na przerwę prowadząc zaledwie dwoma bramkami (19:17). W drugiej zagrały już lepiej, popełniały mniej błędów i były skuteczne co przełożyło się na końcowy wynik. Mówią rozgrywające MTS-u Olesia Donets i Zuzanna Mikosz:

Olesia Donets: Trochę ciężko było wejść w grę, ale nie poddałyśmy się i skupiliśmy się na tym, że trzeba iść do przodu po jednej bramce i nie śpieszyć się, i wynik jest jaki jest.

Zuzanna Mikosz: Myślę, że początek był troszkę nerwowy. Wdały się jakieś błędy indywidualne, trochę spokoju musiałyśmy złapać. Na szczęście wynik jest na naszą korzyść.

Cieszy zwycięstwo, plan został wykonany ale łatwo nie było

– potwierdza szkoleniowiec MTS-u Żory, Bartłomiej Duda.

Bartłomiej Duda: Nie było. I powiem szczerze, że naprawdę Legnica w tej drugiej rundzie grała bardzo dobre zawody. Z meczu na mecz jest pewniejsza siebie i w pierwszej rundzie naprawdę je tam zdominowaliśmy, a tutaj naprawdę postawiły bardzo, ale to bardzo mocne warunki, szczególnie w pierwszej połowie. Oczywiście gdzieś tam w szatni sobie powiedzieliśmy, że mieliśmy problem z obrotową, ale myślę, że początek drugiej połowy już pokazał, że jednak to Żory dominowały i zasłużenie chyba wygrały mecz.

MTS jest w tabeli grupy B pierwszej ligi na drugi miejscu, traci punkt do pierwszego Szczypiorna Kalisz. Obie drużyny zmierzą się w Kaliszu już w najbliższą sobotę (06.04.). Zespół z Żor musi wygrać by awansować na pierwszą lokatę i zagrać w turnieju, którego stawką będzie awans do Superligi.