Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beksiński zawitał do Knurowa [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Prace wybitnego, polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego można od poniedziałku oglądać w Art CK w Knurowie. Czasu na zobaczenie kolekcji jest niewiele, bo obrazy, fotografie artystyczne i grafiki będą dostępne do piątku 24 listopada.

Beksiński

Wystawy Zdzisława Beksińskiego przyciągają zwykle tłumy zainteresowanych. Trudno się dziwić. Artysta jest uznawany za jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących twórców. Radio 90 odwiedziło wystawę w dniu jej otwarcia.

Beksiński

Centrum Kultury w Knurowie: Wystawy Zdzisława Beksińskiego

Do Knurowa dzieła Beksińskiego trafiły przypadkiem:

Dostaliśmy mailowo ofertę z galerii, która ma w swoich zasobach taką właśnie wystawę. Na ofertę odpowiedzieliśmy jako pierwsi nie bez powodu. Od września w mieście funkcjonuje nowy obiekt kulturalny z systemem wystawowym, który umożliwia ekspozycję takich dzieł. Dlatego stwierdziliśmy, że chcemy tę wystawę u nas właśnie zaprezentować

– mówi Mariusz Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury.

Beksiński

Mariusz Kowalczyk dyrektor Centrum Kultury w Knurowie

Twórczość Beksińskiego z różnych okresów

Dzieła Beksińskiego można oglądać w Knurowie przy ul. Witosa 6. Na wystawie prezentowane są prace z różnych etapów twórczości artysty. Znajdziemy tu fotografie pochodzące z lat 50., którym Beksiński oddawał się na początku swojej twórczości. Są trzy oryginalne obrazy olejne. Są też liczne inkografie. Świat Beksińskiego to eksperymentalne wizje, mroczne i dynamiczne obrazy świata, w których widoczny jest perfekcjonizm ich twórcy.

Zainteresowanie wystawą jest już duże, a to dopiero pierwsze godziny od jej otwarcia. Jest mnóstwo telefonów i pojawiają się pierwsi odbiorcy tej sztuki. To nas bardzo cieszy. Zainteresowanych zapraszamy, bo im szybciej tym lepiej. Nie chcielibyśmy, by w ostatnim dniu była tu kumulacja, która uniemożliwi właściwy odbiór tej ekspresyjnej sztuki

– dodaje dyrektor Mariusz Kowalczyk.

Beksiński

Centrum Kultury w Knurowie

Światowej klasy artysta

Zdzisław Beksiński jest przez wielu uznawany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych twórców sztuki współczesnej. Urodził się w 1929 r. w Sanoku. Jako młody artysta zajmował się fotografią i od niej rozpoczynał swoją drogę. Potem była rzeźba, a w połowie lat 60. malarstwo. Wybrał twórczość wizjonerską i fantastyczną. Swym pracom nigdy nie nadawał tytułów uznając, że każdy może interpretować je na własny sposób. Tworzył także kompozycje na komputerze i przy pomocy fotokopiarki. Zdzisław Beksiński został zamordowany w swoim mieszkaniu 21 lutego 2005 r.

Beksiński

Centrum Kultury w Knurowie

Nie czekaj  z odwiedzinami

Wystawa w knurowskim Art CK dostępna jest codziennie od poniedziałku do soboty od 12.00 do 20.00, a w niedziele od 14.00 do 20.00. Bilet wstępu to 30 zł, ulgowy – 20 zł, a grupowy – 15 zł. Rezerwacje dla grup prowadzone są telefonicznie pod numerem: 32 332 63 79 lub 32 332 63 97.

Centrum Kultury w Knurowie

ul. Wincentego Witosa 6
44-196 Knurów

tel. biuro: +48 32 332 63 97
tel. recepcja: +48 32 332 63 79

www: www.art-ck.pl
e-mail: [email protected]

Jak dojechać?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023