Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczniej na Starowiejskiej w Raciborzu. Zamontowano tam monitoring prędkości

Facebook Twitter

Projekt lokalny "Bezpieczna Starowiejska", złożony przez mieszkańców do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego, został zrealizowany. W pobliżu przedszkola "stokrotka" ustawione zostały dwa urządzenia mierzące w czasie rzeczywistym prędkość przejeżdżających pojazdów.

fot..raciborz.pl

W dalszej perspektywie wyznaczy to działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. W całej Europie urządzenia te stosowane są jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości i stały się ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów. Mają na celu poza wskazywaniem aktualnej prędkości, zbierać dane dotyczące liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Zebrane w ten sposób dane mogą zostać wykorzystane w późniejszym terminie do planowania kolejnych działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników DK 45.

Łącznie zainstalowano dwa urządzenia monitorujące prędkość. Również miejsce zainstalowania wyświetlaczy nie jest przypadkowe. Stoją one w pobliżu przedszkola „Stokrotka”, w miejscu którym dochodziło w przeszłości do wielu zdarzeń drogowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021