Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bezpłatna Mammografia w Raciborzu

Facebook Twitter

Bezpłatne badania mammograficzne w poniedziałek (23.09.) w Raciborzu. W centrum handlowym przy Rybnickiej zaparkował mammobus. Na badania Centrum Onkologii (Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach) zaprasza panie urodzone w latach 1950-1969, a szczególnie te , które w 2019 roku (bez względu, w którym miesiącu) obchodzą 50 urodziny.

Trzeba mieć przy sobie jedynie dowód osobisty i wyniki z poprzednich mammografii. W poniedziałek.  (23.09.) badania można zrobić od 8:30 do 15:30.

Miejsce i termin wykonywania badań w mammobusie gliwickiego Centrum Onkologii: Racibórz – Rybnicka 97

Informacje pod nr tel. 32 278 98 96.

Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Organizatorzy badania zapewniają:

  • najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania (mammobus jest jednym z kilku w kraju oferujących tak wysoki standard),
  • opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej,
  • bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania w Centrum Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Więcej informacji na stronie: TUTAJ.

* Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj