Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Raciborzu nie zostawia czytelnika: Książka z dostawą do domu

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka, zgodnie z decyzją rządu jest zamknięta do 29 listopada. Co z realizacją zamówień, usługą „książka na telefon” i zaplanowanymi wydarzeniami kulturalnymi? Przedstawiamy mini przewodnik po najważniejszych zasadach nowego funkcjonowania biblioteki!

W dniach 7-29 listopada wszystkie instytucje kultury, w tym biblioteki publiczne, są zamknięte dla użytkowników. Czytelnicy raciborskiej biblioteki nie muszą jednak obawiać się kar – terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia zostały przesunięte do 30 listopada!

Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, oddziały i filie raciborskiej biblioteki zdecydowały się również udostępniać zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:

  • Czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line, telefonicznie lub e-mailowo (lista kontaktów TUTAJ). Zamówienia telefoniczne będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia.
  • Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika, umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę.
  • O omówionej godzinie bibliotekarz, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki.
  • Czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów (UWAGA! Biblioteka nie przyjmuje samych zbiorów!).

Książka na telefon

W podobnym reżimie sanitarnym realizowana jest również usługa „Książka na telefon”, w ramach której książki są dostarczane do domów czytelników nieodpłatnie przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu: TUTAJ.

A co z zaplanowanymi wydarzeniami kulturalnymi?

Raciborska biblioteka nie zostawia w tych trudnych czasach swoich czytelników i zaprasza do udziału w spotkaniach online! W listopadzie na platformie Clickmeeting zaplanowano m.in. spotkania z Justyną Bednarek, Krystyną Mirek, Jolantą Reich-Klose i Anną Mularczyk-Meyer. Harmonogram dostępny TUTAJ.

Pragniemy przy okazji zapewnić o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w naszych placówkach. Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę, pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane a pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki

– podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj