Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Blues dla niepełnosprawnych: Na imprezę z bluesem czekamy cały rok [WIDEO]

Facebook Twitter

Blues dla niepełnosprawnych - tysiąc osób z terenu niemal całego województwa bawiło się w blasku słońca, nad wodą przy dźwiękach bluesa.

W Olzie dziś królował blues i blisko 1000 osób z całego niemalże województwa śląskiego. Wydarzenie od 16 lat organizuje wodzisławski powiat. Cały rok czekamy na ten dzień – mówią uczestnicy „Bluesa dla niepełnosprawnych” jaki dziś odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym Olza. Na scenie grał zespół Koher z Marklowic, a na miejscu był Arkadiusz Żabka.

Możemy trochę potańczyć, odprężyć się, czuć to ciepło. Czekamy niestety cały rok, na to, żebyśmy się pobawili, porozmawiali, rozerwali się, oderwali od naszej codzienności

mówili naszemu reporterowi uczestnicy imprezy pod hasłem „Blues dla niepełnosprawnych”. Posłuchajcie:

A mówili Ania, Tomek i Martyna z ośrodka wsparcia z Połomii. Dla naszych podopiecznych to prawdziwa integracja – przyznają ich opiekunowie. – Spotykają się ze swoimi rówieśnikami, to coroczna impreza bez której ja sobie nie wyobrażam, żeby oni mogli funkcjonować. To impreza, która integruje całe środowisko – podkreślają opiekunowie osób niepełnosprawnych.

To XVI edycja wydarzenia. Tradycją jest to że zawsze na żywo odbywa się koncert zespołu bluesowego. Mówi Józef Szymaniec naczelnik wydziału promocji kultury i sportu z wodzisławskiego powiatu:

Józef Szymaniec: My gramy prawdziwy koncert, my nie udajemy, nie zapraszamy muzyków z II ligi, tylko naprawdę dobre bluesowe zespoły. A dlaczego bluesowe? Przecież wrzesień w Polsce to jest miesiąc w którym jest Polski Dzień Bluesa, więc my jesteśmy imprezą towarzyszącą i w tym momencie już o ogromnym zasięgu. Jest chemia, jest wspaniała zabawa, blues to muzyka korzeni, muzyka która trafia do każdego i okazuje się, że widać dzisiaj, jak iwdać na poprzednich koncertach publiczność bawi się wspaniale. Szaleje!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj