Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Baborowa otrzymał absolutorium od radnych gminy

Facebook Twitter

W środę (19.08.) w Baborowie odbyła się sesja absolutoryjna w sprawie wykonania budżetu za 2019 rok. Przypomnijmy, obok budżetowej to jedna z najważniejszych sesji w roku. Burmistrz Krupa otrzymał także wotum zaufania.

Za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Krupie głosowało dwunastu radnych, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu, dwóch radnych było nieobecnych. Taki sam wynik głosowania był w trakcie udzielenia wotum zaufania włodarzowi gminy.

Krzysztof Tokarz, przewodniczący Rady Gminy w Baborowie skomentował dla Radia 90 udzielenie absolutorium przez radnych:

Ten budżet nie należy do jakiś wybitnych, jest to trudny budżet, biorąc pod uwagę nasze zadłużenie i pozycję naszej gminy wśród gmin w całej Polsce. Niemniej jednak dzięki wysiłkowi burmistrza, skarbnika, a także pracowników administracji ten budżet się spiął, został wykonany. Czekamy na lepsze czasy, ja mam nadzieję, że jeszcze za tej kadencji. Burmistrz robi wszystko, żeby one nadeszły, pozyskuje środki, spotyka się i ustala konkretne rzeczy, żeby nie działać bez planu, bez namysłu. Radni wiedzą, w jakiej sytuacji się znajdujemy, ja byłem pewny, że burmistrz to absolutorium otrzyma. Poza tym wnioskowała też o to komisja rewizyjna- wypowiedziała się pozytywnie. Dla nas to też było takie potwierdzenie i myślę, że radni nie mieli problemu podczas głosowania.

Przypomnijmy, podczas sesji absolutoryjnej radni oceniają wykonanie budżetu miasta przez burmistrza za ubiegły rok pod względem gospodarności i celowości, zapoznając się wcześniej z oceną dokonaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj