Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burze w regionie: 10 tysięcy osób bez prądu, połamane drzewa, zalane piwnice

Facebook Twitter

Wczorajsze (26.08) burze w regionie wyrządziły sporo szkód. Pozrywane linie energetyczne, ponad 10 tysięcy osób na Śląsku bez prądu i ponad 300 strażackich interwencji.

Burze w regionie

Ogromne burze w regionie, które przeszły wczoraj (26.08) wczesnym popołudniem nad Beskidami, a w nocy nad ziemią rybnicką  najwięcej szkód wyrządziły w powiecie cieszyńskim. W czasie nocnego frontu burzowego na śląsku cieszyńskim już tak mocno nie padało ale wiał bardzo silny wiatr. Strażacy wyjeżdżali ponad 50 razy do wiatrołomów. Wichura przewracała drzewa zrywała linie energetyczne. Interweniowali także strażacy w innych częściach regionu, w Raciborzu blisko 20 razy, tam w Rudniku zerwana została linia energetyczna, w Zabłekowie Wiatr przewrócił słup energetyczny. W Żorach jak zawsze po większych opadach deszczu zalana była ulica Miła, w Jastrzębiu zlana została piwnica jednego z banków przy Mazowieckiej. A strażacy z Rybnika wyjeżdżali łącznie okoł0 20 razy, głównie do powalonych konarów i drzew.

Od godziny 8 dnia 26 sierpnia do godziny 6  27 sierpnia Straż Pożarna na terenie województwa śląskiego odnotowała 317 interwencji, w tym najwięcej na terenie: pow. cieszyńskiego – 122, pow. żywieckiego – 46, pow. bielskiego – 35. Działania związane były głównie z usuwaniem skutków silnych wiatrów – 186 oraz usuwaniem wody z zalanych budynków, posesji, jezdni i udrażnianiem przepustów – 103

informuje bryg. Aneta Gołębiewska, rzeczniczka komendy wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Dużo pracy mieli także energetycy jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. Łącznie aż do 139 stacji nie dostarczana była energia elektryczna.  Łączna ponad 10 tysięcy odbiorców na całym Śląsku nie ma prądu. Najwięcej – 1683 w Rybniku,  pow. wodzisławski gmina Gorzyce – 1 605, Tychy – 981, pow. wodzisławski gmina Godów – 957, Bielsko-Biała – 873, pow. rybnicki gmina Czerwionka-Leszczyny – 849.

Zobaczcie filmik wykonany przez naszego słuchacza, pana Grzegorza, wykonany w Rybniku.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024