Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burze w regionie: uszkodzone linie energetyczne, połamane drzewa

Facebook Twitter

Zalane piwnice, połamane drzewa, uszkodzony dach - to szkody wyrządzone przez burze w regionie. Na szczęście w rejonie Rybnika, Żor czy Jastrzębia.

Uwaga na silny wiatr

Burze w regionie sprawiły, że pełne ręce roboty mieli strażacy w miastach i wsiach regionu. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, zalane piwnice – rybniccy strażacy odnotowali 19 interwencji w związku z nawałnicą jaka przeszła z soboty na niedzielę na miastem i powiatem rybnickim. Usuwanie szkód już właściwie się skończyło.

14 interwencji odnotowano z kolei na terenie powiatu wodzisławskiego. W większości dotyczyły one połamanych drzew. Jak informują strażacy nikomu nic się nie stało, nie odnotowano też większych strat. Tradycyjnie zalana była też ulica Wyzwolenia w Marklowicach.

Sporo pracy mieli również jastrzębscy strażacy. Obyło się bez strat. W większości były to połamane drzewa i zalane piwnice. – W sumie wyjeżdżaliśmy 13 razy – mówi Łukasz Cepiel, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

16 interwencji odnotowali  strażacy w powiecie raciborskim. Dotyczyły one zerwanych przewodów energetycznych i telekomunikacyjnych, oraz połamanych drzew. 5 zdarzeń związanych z burzą odnotowali strażacy w Żorach. To zalane drogi, piwnice oraz garaże. Bez większych strat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj