Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Były poseł Adam G. aresztowany. Usłyszał zarzuty korupcyjne

Facebook Twitter

Były poseł Adam G. aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura Krajowa postawiła mu trzy zarzuty korupcyjne.

Areszt dla Adama G. przedłużony na kolejne trzy miesiące

Polityk z naszego regionu, były poseł Adam G. aresztowany

Były poseł i senator Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu Adam G. zatrzymany przez CBA.  Korupcyjne zarzuty mają dotyczyć przyjęcia dużej łapówki. Adam G., był posłem i senatora Prawa i Sprawiedliwości, wiceministrem energii, sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnikiem rządu ds górnictwa w latach 2019-2020.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Adam G. nie został uwzględniony na listach wyborczych PiS. Jak mówił Radiu 90 Bolesław Piecha, lider PiS z okręgu nr 30, była to decyzja komitetu politycznego: „Widocznie komitet polityczny zauważył jakieś nieprawidłowości”.

Były wiceminister, senator i poseł z naszego regionu Adama G. został zatrzymany przez funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o zarzut przyjęcia łapówki. Te informacje potwierdził Radiu 90 rzecznik CBA, Robert Sosik

Robert Sosik: Funkcjonariusze delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G., a także przedsiębiorcę Jarosława K., w związku z śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adamowi G. zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Ta korzyść miała wynosić ponad 170 tysięcy złotych, a także zarzuty podżegania i pomocnictwa do wystawiania fikcyjnych faktur VAT i użycia dokumentów poświadczających nieprawdę.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn Jarosław K., jak dowiedziało się Radio 90 członek zarządu przedsiębiorstwa hutniczego, usłyszał natomiast zarzut pomocnictwa w przyjęciu korzyści majątkowej. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy Adama G. Wobec drugiego z mężczyzn zastosował tak zwane wolnościowe środki zapobiegawcze. Sprawą zajmuje się Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj