Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach zgłoszone jako punkt szczepień masowych

Facebook Twitter

Urząd Miasta i Gminy zdecydował się na jego utworzenie w związku z zapowiedzią zwiększonych dostaw szczepionek przeciwko SARS-Cov-2 do Polski. Udało się też nawiązać współpracę z jednym z miejscowych NZOZ-ów.

fot.czerwionka-leszczyny.pl

Punkt masowych szczepień w Czerwionce-Leszczynach będzie prawdopodobnie jedynym na terenie powiatu rybnickiego. Gmina i wspomniany NZOZ już przygotowują się organizacyjnie. Choć jeszcze nie ma ustalonej daty otwarcia punktu, nie wiadomo też jak będzie wyglądała rejestracja – na te informacje trzeba jeszcze poczekać do momentu, aż punkt zostanie oficjalnie przyjęty do bazy, to już ustalono, że w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym uruchomionych zostanie około dziesięciu stanowisk, czynnych od 8.00 do 20.00.

Przypomnijmy, że burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski zwrócił się jakiś czas temu do wszystkich Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej z prośbą o ponowne rozważenie możliwości przystąpienia placówek do Narodowego Programu Szczepień. Póki co tylko dwie z 6 szczepią mieszkańców przeciwko SARS-Cov-2.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021