Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum Przesiadkowe w Żorach: Podróżni narzekają na stan tablic informacyjnych

Facebook Twitter

Kiedy wymienione zostaną tablice z rozkładem jazdy w Centrum Przesiadkowym w Żorach? Pyta nasz słuchacz i pokazuje na zdjęciach zniszczenia, które obserwuje już od lutego.

Centrum Przesiadkowe w Żorach

Centrum Przesiadkowe w Żorach – problem z informacją o odjazdach

Niektórych rozkładów nie da się odczytać

– czytamy w mailu do naszej redakcji.

Czy tak powinien wyglądać dworzec za grube miliony?

Z tym pytaniem nasza reporterka udała się do Urzędu Miasta, który odpowiada za komunikację autobusową na terenie Żor. Dowiedzieliśmy się, że na początku przyszłego tygodnia wymieniona zostanie na pewno duża tablica ze wszystkimi rozkładami jazdy.

Sebastian Faucz: Na pewno wszystkie tablice zostaną wymienione w ciągu najbliższych dni. Dotychczas były one naklejane na plastikowych tablicach, przez co były bardziej podatne na zniszczenia, chociażby przez wzgląd na warunki atmosferyczne. Temu chcemy w tym momencie zapobiec. Zleciliśmy to wykonanie jednej z firm zewnętrznych tutaj działającej na terenie Żor. Teraz będą one wydrukowane na kasecie z dibondu, który wykazuje odporność na uszkodzenia i ma większą trwałość. Dlatego na pewno rozwiąże to ten problem, bo te tablice były już wymieniane kilkukrotnie i ciągle ten problem się powtarzał.

Mówi Sebastian Faucz z wydziału promocji, kultury i sportu w żorskim magistracie. Zniszczenia tablic zwykle spowodowane były warunkami atmosferycznymi.

Sebastian Faucz: Czasem po prostu ta tablica była troszkę wyblakła. Jeżeli świeciło na nią słońce w południe, no to niestety z czasem traciła tą trwałość i była nieczytelna. Cały czas nasz Wydział Infrastruktury Miejskiej, jeżeli coś jest nie tak, to oczywiście od razu jest informowany na bieżąco. Jeżeli ma jakieś pytania, to oczywiście od razu kontaktuje się z przewoźnikiem i ustala, jeżeli faktycznie jakieś problem występuje.

W żorskim magistracie zapewniają, że wygląd tablic z rozkładami jazdy na peronach również zostanie poprawiony.

Centrum Przesiadkowe w Żorach – tak wyglądają tablice informacyjne. Zdjęcia podesłał nasz słuchacz.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023