Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Chcieli wysadzić budynek? [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Mieszkaniec pow. rybnickiego zatrzymany w sprawie podłożenie ładunku wybuchowego w Wyrach koło Mikołowa. Wszystko działo się w miniony weekend.

W minioną sobotę (18.01.) około godziny 3.00 nad ranem w Wyrach doszło do eksplozji ładunku w plecaku, który podrzucono na taras domu jednorodzinnego. Pomimo tego, że wewnątrz spali domownicy – małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 4 i 6 lat, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Niespełna 2 doby po eksplozji w ręce stróżów prawa wpadło pięć osób. Zatrzymani to czterej mężczyźni i kobieta w wieku od 18 do 42 lat, mieszkańcy powiatów gliwickiego i rybnickiego. Policjanci przeszukali ich domy, gdzie znaleźli materiały mogące służyć do wytworzenia ładunków wybuchowych, a także niewielkie ilości narkotyków. Ładunek wybuchowy skonstruował w piwnicy swojego domu jeden z zatrzymanych mężczyzn. Był on już wcześniej karany za wytwarzanie bez zezwolenia broni i amunicji, kradzieże i groźby.

Pozostałe osoby są odpowiedzialne za przewiezienie plecaka z niebezpieczną zawartością na miejsce oraz za podłożenie ładunku wybuchowego na taras domu. Policjanci nie wykluczają, że motywem ich działania były rozliczenia finansowe. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020