Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn chce modernizować stadion! Są pieniądze na tę inwestycję

Facebook Twitter

Trzy firmy są chętne modernizować cieszyński stadion miejski. W budżecie miasta na prace budowlane zarezerwowano kwotę 9 500 000 złotych, w tym są 2 000 000 złotych z ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Oferty przesłane przez firmy wahają się między 9,5 a 11 milionów złotych. Jak mówi radiu 90 Gabriela Staszkiewicz, w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 10 milionów złotych:

Gabriela Staszkiewicz: Dwa miliony pozyskaliśmy już jakiś czas temu z Polskiego Związku Lekkoatletyki. (…) Założeniem od samego początku jest modernizacja, bo stadion już stoi, aby stworzyć kompleks sportowy z założeniami lekkoatletyki – bieżnia, rzutnia, skok w dal, rzut oszczepem.

 

Jak wyjaśnia Arkadiusz Smoczyński, naczelnik wydziału zamówień publicznych, inwestycji i funduszy zewnętrznych urzędu miejskiego w Cieszynie:

Arkadiusz Smoczyński: Obecnie trwa analiza formalno-prawna treści złożonych ofert. Kolejny krok to ich ranking i ostateczny wybór. Zadanie jest zaplanowane do realizacji w ciągu 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj