Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn – coraz więcej zaniepokojonych pacjentów

Facebook Twitter

Nie mamy żadnego przypadku koronawirusa, ale ciągle mamy pacjentów, przeprowadzamy badania – mówi na antenie Radia 90 Czesław Płygawko, dyrektor cieszyńskiego Szpitala Śląskiego.

Cieszyn, który leży na granicy z Czechami, ciągle przyjmuje osoby, które twierdzą, że mogą być zarażone koronawirusem.

To osoby, które wracają z podróży, szczególnie z Włoch

– mówi Płygawko.

Można to tak określić. We wszystkich szpitalach, bo jestem po spotkaniu sztabu kryzysowego u wojewody, wszystkie szpital prowadzące oddziały zakaźne notują zwiększony napływ pacjentów zaniepokojonych swoich stanem zdrowia. Jeżeli jest taka potrzeba, to jest pobierana krew i jest wysyłana do badania. Na chwilę obecną, nie mam takiej informacji, żeby było potwierdzone zarażenie koronawirusem u jakiegokolwiek pacjenta Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Dzisiaj u wojewody śląskiego odbyła się narada sztabu kryzysowego. Jak dodaje dyrektor, w ostatnich kilkudziesięciu godzinach wzrosła liczba przyjmowanych pacjentów w szpitalu.

Cały czas mamy pacjentów, u który nie można wykluczyć, wracają z Włoch, przychodzą do nas, część wraca do domu, część zostaje. Nie dzieje się tutaj nic więcej ponadto co w tych czasach teraz będzie powszechne. Ludzie wystraszeni.

Nie ma ciągle wyników badań nauczycielki spod Bielska-Białej, która z objawami choroby z bielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny szpitala w Chorzowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021