Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn dzisiaj wygasza granicę

Facebook Twitter

To ciągle nieoficjalne informacje, ale wszystko na to wskazuje, że dzisiaj o północy z poniedziałku na wtorek znikną kontrole czeskich służb na granicy.

Mieszkańcy naszego województwa będą mogli bez przeszkód wjechać do Republiki Czeskiej. Tzw. czeski semafor zmienił kolory. Województwo śląskie już nie świeci na czerwono, zmienił się na zielony. Oznacza to, że nie ma już wysokiego ryzyka zakażenia.

W Cieszynie na oficjalną decyzję nie mogą się już doczekać. Dzisiaj (29.06.) przed północą organizują wzdłuż granicy specjalny happening.

Na kilka minut przed oficjalnym otwarciem przejść granicznych chcemy „wygasić granicę”. Ze szczątkowych informacji stron rządowych, otwarcie czesko-polskiej granicy w województwie śląskim powinno nastąpić o północy z 29 na 30 czerwca). Jeśli tak będzie, to chcielibyśmy pożegnać wątpliwą „atrakcję” Cieszyna i Czeskiego Cieszyna i w ostatnich 10 minutach obowiązywania i zaprosić mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna do spotkania się wzdłuż rzeki Olzy, po obu jej brzegach i włączenie latarek w telefonach lub innych źródeł światła, które symbolicznie podświetlą granicę, która znika. Punktualnie o północy wspólnie wyłączymy latarki, wygaszając w ten sposób symbolicznie granicę

– piszą organizatorzy tego wydarzenia. Przypominają jednocześnie, by wszyscy uczestnicy zachowali między sobą bezpieczną odległość lub nałożyli maski zakrywające nos i usta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj