Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Poleca biblioteka w Lubomi

Facebook Twitter

Biblioteki w regionie proponują słuchaczom Radia 90 lektury na weekend. Dziś propozycja biblioteki w Lubomi. Może sięgniecie po Chylińską?

Czas pandemii to trudny okres w naszym codziennym życiu. Ograniczony dostęp do placówek kulturalnych, zmiany godzin pracy, czy ich czasowe zamknięcie utrudniają kontakt z literaturą.

– pisze do Radia 90 Urszula Sekuła, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubomi. Placówka działa w swoich stałych godzinach pracy w pełnym reżimie sanitarnym. Jednakże dla wszystkich czytelników, którzy w tym trudnym okresie nie chcą lub nie mogą osobiście wypożyczyć książki proponujemy usługę „Książka na telefon”. Wystarczy zadzwonić i zamówić konkretne tytuły, a pracownik biblioteki dowiezie je pod wskazany adres.

Na najbliższy czas czytelnikom dorosłym polecamy książki Remigiusza Mroza, Maxa Czornyja, Karoliny Wilczyńskiej, Lucindy Riley, czy Gabrieli Gargaś.

Natomiast młodszym czytelnikom biblioteka w Lubomi proponuje serię książek z „Kicią Kocią” lub nową pozycję Veronici Roth „Wybrańcy”.

Szczególnie polecana pozycja dla najmłodszych czytelników to „Anka Skakanka” Agnieszki Chylińkiej lub równie ciekawe pozostałe tytuły tej autorki.

Jak pisze wydawca książek Agnieszki Chylińskiej:

Być może zdążyłeś już poznać inne książki Chylińskiej, w których główną bohaterką była niezwykła Zezia. Nowa bohaterka, Anka Skakanka jest nieco inna, ale tak samo wyjątkowa. W książce poznasz nowe postacie, spotkasz też bohaterów znanych z poprzednich publikacji. Niech Anka Skakanka rozjaśni Tobie i Twoim dzieciom szarą codzienności, gdy chowacie się w domu w obawie przed tajemniczym, zwariowanym wirusem.

Na stronie internetowej www.biblioteka.lubomia.pl można śledzić bieżące propozycje.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Lubomi!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj