Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co można przemycać w butach? [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Udaremniony przemyt na teren Zakładu Karnego w Cieszynie. Co i w jaki sposób próbowano przemycić?

fot. T.Głasek/ mat prasowe Zakład Karny Cieszyn

Funkcjonariusze tamtejszej jednostki, podczas rutynowej kontroli tak zwanej paczki odzieżowej, adresowanej do jednego z osadzonych, znaleźli telefon komórkowy wraz z kartą SIM. Co ciekawe był on ukryty w podeszwie obuwia sportowego. Został wykryty podczas prześwietlenia paczki za pomocą specjalistycznego skanera.

Takie urządzenia, są wykorzystywane także na lotniskach do prześwietlania bagażu.

– mówi Tomasz Głasek, rzecznik dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie. Służba więzienna przypomina, że telefony komórkowe są na terenie jednostek penitencjarnych zabronione. Osadzeni mogą korzystać z aparatów samoinkasujących, czyli pobierających opłatę za połączenie. Znaleziony telefon został zatrzymany a dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie wszczął czynności wyjaśniające w tej sprawie.

A jak wyglądał telefon ukryty w bucie?

fot. T.Głasek/ mat prasowe Zakład Karny Cieszyn

Co może być ukryte w butach?

Na początku lipca w trakcie prowadzonych czynności służbowych, podczas kontroli paczki odzieżowej adresowanej do skazanego, funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie ujawnili przedmioty niedozwolone. W paczce, w której znajdowały się buty ujawniono wewnątrz obuwia 7 szczelnie zapakowanych woreczków o łącznej wadze prawie 40 g.

fot. T.Głasek/ mat prasowe Zakład Karny Cieszyn

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj