Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co zrobić z choinką? Poświąteczna akcja startuje w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Bożonarodzeniowe drzewka wkrótce przestaną zdobić domy... Co zrobić gdy igły zaczynają opadać? Mieszkańcy osiedli będą mogli skorzystać z „Akcji choinka”. Już dziś (10.01.) pierwsza odsłona zbiórki naturalnych drzewek.

fot. pixabay.com

W przypadku budynków do 6 lokali mieszkalnych, tradycją lat poprzednich, niezbędne jest zgłoszenie zapotrzebowania na odbiór w magistracie (pod numerem telefonu 324785396).

Zbiórka choinek odbędzie się 10 i 24 stycznia 2022 roku. Drzewko do odbioru nie może mieć ozdób świątecznych, stojaka, czy doniczki. Choinki należy wystawić w miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru.

Warto również pamiętać, że naturalne choinki można oddać do PSZOK przy ul. Norwida 34 lub zagospodarować we własnym zakresie w przydomowym kompostowniku.

Co zrobić z choinką w doniczce?

Choinki z korzeniami, w donicy, najlepiej posadzić w przydomowym ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Jeśli nie mamy takiej możliwości, drzewko w donicy można dostarczyć do GPZON przy ul. Dworcowej 17d.

Co z pozostałymi choinkami?

Sztuczne choinki można oddać w ramach odbioru odpadów wielkogabarytowych lub odwieźć do GPZON przy ul. Dworcowej 17d.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024