Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość: To będzie rowerowy maj w Rybniku

Facebook Twitter

Miasto, jako jedyne na Śląsku, włącza się do kampanii promującej jazdę na rowerze. Chodzi o to, aby zachęcić uczniów, by na lekcje dojeżdżali na rowerach. Ale może też być hulajnoga, rolki czy deskorolka. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym.

fot.pixabay.com

Co to za kampania?

– mówi nam Jan Fiałkowski, oficer rowerowy w Rybniku, który przyznaje, ze w różnych miejscach miasta komfort i bezpieczeństwo jazdy są wciąż do poprawy:

Do szkoły w Ochojcu zajrzeliśmy z mikrofonem Radia 90. Posłuchaj co mówią uczniowie i nauczyciele: TUTAJ!

Przy 31 szkołach w Rybniku powstają właśnie wiaty rowerowe, mają być gotowe 15 maja. One mają zachęcić dzieci do przyjeżdżania na rowerach do szkół- mówi Tadeusz  Bonk, z wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rybniku:

W Rybniku rower jest traktowany jako środek głównie rekreacyjny, najczęściej na wycieczki nad zalew:

– mówi nam Jan Fiałkowski, oficer rowerowy w Rybniku, który zapowiada wprowadzenie kolejnych kontrapasów dla rowerzystów:

Na razie kontrapasy są dwa:

Nad zalewem jest autostrada, w przypadku Mikołowskiej czy Kościuszki to ruch jest zauważalny, to już kilkanaście procent uczestników ruchu.

Do szkoły ciś na kole! To robocze hasło kampanii „Rowerowy maj” w Rybniku:

– mówi Tadeusz  Bonk, z wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rybniku. Maj będzie rowerowy w Rybniku nie tylko ze względu na kampanię zachęcającą do dojazdów do szkoły, ale też z powodu finału Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym:

I jeszcze propozycja ciekawego maratonu, który odbędzie się w weekend po majówce:

Kampania „Rowerowy Maj” potrwa do końca maja, najlepsze szkoły dostaną nagrody pieniężne, w zwycięskich szkołach odbędzie się też Akademia Bezpiecznego Rowerzysty.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj