Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa wielka wymiana wiat na przystankach autobusowych w Rybniku

Facebook Twitter

Powoli, ale systematycznie. W Rybniku trwa wielka wymiana wiat na przystankach autobusowych. Stare, sfatygowane, betonowe wiaty są wymieniane na nowe.

wymiana wiat na przystankach autobusowych

Pada? Wieje? A na przystanku autobusowym nie ma się pod czym schować? Spokojnie. To sytuacja tymczasowa. W mieście trwa kolejny etap wymiany wiat na przystankach autobusowych. Obecnie prace realizowane są na przystankach na ulicy Zebrzydowickiej oraz w dzielnicy Zebrzydowice. Sfatygowane, pamiętające chyba jeszcze czasy PRL-u betonowe wiaty już zostały zdemontowane, aktualnie trwają prace brukarskie.

Na ten rok mamy zaplanowaną wymianę 47 przystanków betonowych. W ubiegłym roku wymieniono 22 wiaty, a rok wcześniej 15

wylicza Agnieszka Skupień, rzeczniczka urzędu miasta w Rybniku.

Montowane wiaty przystankowe są zgodne z Systemem Identyfikacji Wizualnej miasta Rybnika oraz stylowo spójne z już wymienionymi. Konstrukcja wiaty wykonana jest z profili stalowych lub aluminiowych zabezpieczonych przed działaniem czynników atmosferycznych. Konstrukcję wiaty wypełnią moduły szklane, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zapewniające jak największe bezpieczeństwo dla podróżnych. Wszystkie wiaty są wyposażone w ławki, oświetlenie, gablotę informacyjną, a w ich najbliższym sąsiedztwie sadzone są nawet rośliny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024