Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czernica: Wielkanocny Zając z wyprzedzeniem [WIDEO]

Facebook Twitter

Plenerowe jajo świąteczne – czyli Czernickie śniadanie wielkanocne. Nieco przed czasem, ale przy pięknej pogodzie setki osób bawiły się przy Zameczku w Czernicy.

Stowarzyszenie Działań Lokalnych 'Spichlerz’ kolejny raz zaprosił mieszkańców do wspólnej zabawy. To nasze szóste spotkanie, co roku przed świętami wspólnie bawimy się przy malowaniu dużych jaj, mamy coś dobrego na stole i jak zawsze, nie brakuje dobrego humoru i zabawy – mówi Agnieszka Pytlik z stowarzyszenia

Taka niezobowiązująca jest ta impreza, sama się toczy. Jedna z niewielu takich imprez, gdzie przychodzą ludzie są gośćmi.

Radio90: Spontan taki?

Tak. Sami przygotowują kanapki, sami sobie leją kawę, gdzieś tam wystarczy tylko dać narzędzia, materiały dla animacji dla dzieci i się dzieje.

Radio90: No właśnie, jest malowanie, wyszywanie, no i poszukiwanie jajek.

Tak, za chwilę przyjdzie zając i będzie rozdawał nagrody za znalezione jajka dla dzieci, a to taki tradycyjny element, który zawsze się pojawia, bo bardzo dużo ludzi przychodzi już od wielu lat. Zawsze robiliśmy tydzień przed świętami, ale w tym roku te święta są tak późno, że wszyscy bardziej żyją wiosną, niż świętami więc przyśpieszyliśmy.

Chętnych do poszukiwania jajek nie brakowało, podobnie jak i tych, którzy malowali, czy tworzyli własne zające. Świetne miejsce – mówili odwiedzający czernicki Zamek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj