Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwcowe spotkania na temat przeczytanych książek w Rybniku

Facebook Twitter

Czerwcowe spotkania na temat przeczytanych książek. Organizuje je biblioteka w Rybniku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

fot. condesign / pixabay.com

Jutro (19.06.) o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej, przy ul. Szafranka 7, uczestnicy klubu będą rozmawiać o książce „Noc” Bernarda Miniera. Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

„Noc”

Wyczekiwany powrót komendanta Servaza i jego przerażające starcie z Hirtmannem. Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. Kilka dni później odwiedza Martina Servaza w jego biurze w Tuluzie…. (Źródło: rebis).

Z kolei 27 czerwca o godz. 16:00 miłośnicy DKK w filii nr 2 (ul. Zebrzydowicka 30) będą dyskutować o książce pt. „Drzewo migdałowe” Michelle Cohen Corasanti.

Moderatorem spotkań DKK w filii nr 2 jest Hanna Koper.

„Drzewo migdałowe”

Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie. (Źródło: Wydawnictwo SQN).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022