Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czeski Cieszyn. O wiele mniej Polaków na zakupach

Facebook Twitter

O wiele mniejszy ruch, tak od czasu wprowadzenia stanu wyjątkowego w Czechach wyglądają sklepy u naszych południowych sąsiadów. Ma to związek z obostrzeniami na granicach.

Mniejszy ruch, czyli mniej Polaków na zakupach

Jak mówi Radiu 90 dziennikarz Szymon Brandys, redaktor „Głosu” gazety Polaków na Zaolziu, taki był też zamysł władz w Pradze, aby zmniejszyć liczbę osób przekraczających granicę. Choć nie ma typowej kontroli granicznej, to są wyrywkowe kontrole sanitarne. Służby, głównie czeskie, sprawdzają tych, którzy wchodzą, bądź wjeżdżają na teren ich państwa.

Szymon Brandys: Obostrzenia działają dobrze, jako taki straszak, chodziło o ograniczenie ruchu i to zostało osiągnięte. Obstawione są mosty: z obu stron most w Boguszowicach, tam są wyrywkowe kontrole, most przy Zamku, most Przyjaźni. Przy moście Wolności nie ma w ostatnim czasie straży granicznej, mało kiedy widać polską straż graniczną przy wjeździe do Polski, ale są kontrole po czeskiej stronie.

Jak dodaje Brandys, kontrole spotkamy na głównych mostach, na mniejszych przejściach, czy np. kładce sportowej w Cieszynie, służb nie widać.

Przypomnijmy, że dziś (17.03.) minister zdrowia w Polsce Adam Niedzielski ogłosił zaostrzenie obostrzeń w całej Polsce, od soboty (20.03.) lockdown w całym kraju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021