Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na granicy polska i czeska służba. Trwają wyrywkowe kontrole

Facebook Twitter

Jedna rzeka, jeden most a na nim polskie i czeskie służby. Choć to nie kontrole celne, a sanitarne, trzeba przygotować się na nie, przekraczając granicę polsko-czeską. Na mostach granicznych w Cieszynie patrole pełnią służby obu państw.

Ma to związek z wprowadzonym w Republice Czeskiej stanem wyjątkowym. Polska wprowadziła w miniony weekend ograniczenia w przekraczaniu granicy czeskiej i Słowackiej.
Bez skierowania na kwarantannę mogą ją przekroczyć m.in. uczniowie czy pracownicy transgraniczni. Także ci, którzy legitymują się otrzymaniem podwójnej dawki szczepionki, bądź testem na obecność covid, nie starszym niż 48 godzin.

Ruch na granicach jest płynny, jednak trzeba liczyć się z wyrywkową kontrolą. Ci, którzy mają odpowiednie dokumenty, nie są zatrzymywani, mogą przekroczyć granicę.

W samych Czechach, gdzie stan wyjątkowy został przedłużony do 27 marca, w całym kraju obowiązuje zakaz podróżowania pomiędzy powiatami – mieszkańcy muszą przebywać na terenie swojego miejsca zameldowania. Od tej zasady istnieją następujące wyjątki, m.in. jeśli chodzi o podróż do pracy, czy służbowe, konieczne podróże w celu zapewnienia najbardziej niezbędnych potrzeb rodzinie, wizyta u lekarza, czy dojazd na pogrzeb. Obowiązuje także zakaz wychodzenia z domu w godzinach od 21:00 do 4:59.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023