StartWiadomości Wiadomości dnia

Cztery kopalnie na sprzedaż! W tym KWK Jankowice i KWK Rydułtowy-Anna

Jeden z głównych punktów planu naprawczego zakłada sprzedaż czterech kopalń. Na to na pewno nie będzie naszej zgody – mówi Radiu 90 przewodniczący górniczej Solidarności, Jarosław Grzesik:

W planie naprawczym mowa jest także o wydzieleniu ze struktur Kompanii specjalistycznych spółek, takich jak Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych, Zakład Remontowo-Produkcyjny czy Zakład Informatyki i Telekomunikacji. Związkowcy nie zostawiają suchej nitki na tym pomyśle:

Inną kwestią są deputaty węglowe. Przypomnijmy, już pod koniec minionego roku zawieszono każdemu z uprawnionych do nich emerytów górniczych wydanie tony węgla. Teraz w planie mowa jest o całkowitej rezygnacji z deputatu dla emerytów w perspektywie dwóch lat:

Dodajmy, że na razie Zarząd Kompanii wycofał się z pomysłu zawieszenia załodze kopalń wypłaty 14 pensji. Związkowcy cały plan naprawczy oceniają jako próbę cięcia kosztów, a nie realne pomysł na to jak uzdrowić sytuację finansową spółki:

Związkowcy mają swój pomysł na to jak ratować Kompanię Węglową:

Związkowcy pracują nad założeniami konsolidacji części branży górniczej, w przyszłym tygodniu zostanie ustalony termin ich kolejnego spotkania z premierem w tej sprawie. W najbliższy poniedziałek (25.08.) Rada Pracowników, a następnie we wtorek (26.08.) Związki Zawodowe są zaproszone na spotkanie z Zarządem Kompanii Węglowej.

Zostaw komentarz