Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Cztery żywioły” w Galerii Smolna w Rybniku. Ekspozycja będzie czynna do końca czerwca

Facebook Twitter

Cztery żywioły na wystawie w Galerii "Smolna" w filii nr 8 rybnickiej biblioteki. To prace Kornelii Popek, które można obejrzeć osobiście, bo w końcu złagodzono obostrzenia i drzwi placówki zostały otwarte dla czytelników.

Fot.pixabay.com

Marzena Oleksy: Bardzo dobra wiadomość dla nas i dla naszych czytelników a także dla wszystkich rybniczan, bo wszyscy tęsknimy za normalnością, za tym żebyśmy mogli wychodzić, spotykać się, uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego miasta. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i tych imprez będzie więcej, oczywiście jeszcze są ograniczenia, nie ukrywam, że reżim sanitarny nas obowiązuje ale 5 osób jak najbardziej może być. Galeria posiada przestrzeń, jak państwo przyjdziecie to zobaczycie, że nie ma się czego obawiać, posiadamy także środki do dezynfekcji rąk. Zapraszam serdecznie

-zaprasza kierująca filią nr 8 rybnickiej biblioteki.

Obrazy powstały w ramach dyplomu w 2015 roku:

Kornelia Popek: Te prace powstawały przez jakieś 2 lata, tytuł tego dyplomu i tych prac to „Cztery żywioły”. W sumie tych obrazów jest 32, więc na poszczególne żywioły przypada tyle samo obrazów. Mamy ziemię, wodę, ogień i powietrze. Te prace są namalowane przy użyciu farb akrylowych na płótnie, to wynikało z moich przemyśleń dotyczących tego jaki ma być dyplom, sama jestem ciekawa jak prace się teraz prezentują w takiej przestrzeni nieco innej. Będzie mi bardzo miło spotkać się z ludźmi, których będzie interesowała wystawa i malarstwo, zapraszam serdecznie

– zachęca do odwiedzenia wystawy autorka prac. Ekspozycja będzie czynna do końca czerwca.

Autorka o sobie:

Maluję, fotografuję, gram na gongach i praktykuję Jogę.

Zajmowałam się tkaniną artystyczną i makramą oraz malarstwem na jedwabiu. Poznawałam inne dziedziny sztuki samodzielnie czy też w pracowniach Ogniska Plastycznego w Rydułtowach, a potem Edukacji Artystycznej w Raciborzu, gdzie ukończyłam techniki malarskie i projektowanie witrażu. Mam za sobą również kursy Vedic Art.

Moje działania artystyczne mają w tle Jogę, którą praktykuję i nauczam od 1993 roku. W swojej Pracowni Jogi i Działań Twórczych w Rybniku stworzyłam miejsce, w którym realizuję własne pomysły na połączenia np. jogi z malarstwem spontanicznym. Prowadzę warsztaty oraz zapraszam do współpracy innych twórców. Ostatni projekt nosi nazwę „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”, w którym razem z Michaelem Jonesem tworzymy dźwiękowe tło dla sesji relaksacyjnych.

Ostatnia moja wystawa miała miejsce na festiwalu „Romantyczna Lanckorona” 2016 roku, gdzie pokazałam mój dyplom pt. „Cztery Żywioły”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj