Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy przychodnie mogą być zamknięte?

Facebook Twitter

Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca teleporady. W poniedziałek, 16 marca, wiele przychodni zamknęło swoje drzwi dla pacjentów.

Rejestracja prowadzona jest telefonicznie, a kontakt z lekarzem jest możliwy dzięki połączeniom telefonicznym. Niestety nie od początku wszystko działa jak należy. Dużo sygnałów trafiło do nas z Rybnika, podobne informacje o problemach z dodzwonieniem się do przychodni odebrał Narodowy Fundusz Zdrowia. W samym Rybniku jest blisko 30 poradni medycyny rodzinnej. Kłopoty wzięły się stąd, że w poniedziałek do pracy nie przyszła spora część personelu: część pracowników skorzystała z prawa do opieki nad małymi dziećmi, pozostali poszli na L4. A pacjenci od rana dzwonili. Stąd mogły być problemy z połączeniem się z przychodniami.

Jak zapewniła nas Małgorzata Doros, rzeczniczka śląskiego oddziału NFZ system udzielania teleporad powinien zacząć działać i jest w obecnej sytuacji jak najbardziej wskazany. Pod numerami telefonów, które są dostępne na stronie internetowej funduszu, ta lista jest stale aktualizowana, powinni dyżurować lekarze specjaliści lub pediatrzy – w przypadku dzieci chorych. Można otrzymać e-receptę, pamiętajcie, że potrzebny będzie numer PESEL. Pracownicy NFZ-u obdzwonili wszystkie rybnickie przychodnie – udało się uzyskać połączenie. Jest więc nadzieja, że poranne kłopoty były chwilowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj