Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy rząd planuje w najbliższym czasie wprowadzanie obostrzeń? Pytaliśmy wiceministra zdrowia

Facebook Twitter

"Obserwujemy sytuację, ale na razie nie planujemy nowych, dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa" - zapewnił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, który gościł w naszym regionie. Pytaliśmy o to, czy czekają nas kolejne ograniczenia.

Prezydent Francji zapowiedział np. obowiązkowe szczepienia dla personelu medycznego i niedogodności dla osób niezaszczepionych: nie będą miały one wstępu do barów, kawiarni, restauracji, czy centrów handlowych, a także samolotów, pociągów i autobusów. Nie pójdą do kina czy teatru:

Waldemar Kraska: Widzimy, że epidemia zaczyna przybierać inną twarz, inną postać. Wariant delta zaczyna coraz bardziej dominować. W ciągu ostatniego tygodnia wykryliśmy już 35 nowych przypadków tej mutacji delta, która tak jak w naturze, ona wypiera tą słabszą wersję brytyjską. To się dzieje w wielu krajach Europy zachodniej, Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Francja. Zawsze reagujemy na bieżąco. Dzienna ilość zakażeń nie jest aż tak duża.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia

Wiceminister apeluje, by zaszczepić się w wakacje:

Waldemar Kraska: Wariant delta uderza w młodych ludzi. (…) Wariant delta dotyka najczęściej tę grupę oraz niezaszczepionych. To jest kolejny argument, aby wakacje wykorzystać nie tylko na odpoczynek i relaks, ale też na zaszczepienie się. To jest mój gorący apel. Czeka nas na jesieni kolejna fala, czego chcielibyśmy uniknąć, (…) wszyscy już mamy koronawirusa dość.

Okazji do szczepień w regionie nie brakuje. W wielu miejscach można przyjąć preparat bez wcześniejszej rejestracji. W sobotę (17.07.) jednodawkowy preparat Johnson&Johnson będzie można przyjąć w punkcie szczepień w szpitalu w Rydułtowach, a także w szpitalu w Wodzisławiu. Punkty do dyspozycji będą miały w sumie 200 dawek szczepionki. Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Szpitalu w Rydułtowach odbywać się będą w godzinach od 8:00 do 12:30. Z kolei w Szpitalu w Wodzisławiu Śląskim od godz. 13:00 do 15:00. Szukajcie też mobilnego punktu szczepień, który często parkuje w centrach naszych miast.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021