Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy znajdą się pieniądze na dokończenie renowacji kaplicy na raciborskim zamku?

Facebook Twitter

Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafił wniosek o dofinansowanie renowacji wnętrza kaplicy na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Przypomnijmy: zabytek został już wyremontowany z zewnątrz, zamontowano też witraże.

Na kontynuację prac w środku potrzeba dwóch milionów złotych, a jak przekonuje starosta raciborski, Adam Hajduk, jest szansa na pokrycie kosztów aż w 60% ze środków rządowych:

Jeżeli otrzymamy środki, to rozpoczniemy w przyszłym roku i jeżeli to będzie wystarczająca ilość środków, to zakończymy w przyszłym roku. Jeżeli nie, to też liczymy na środki unijne i myślę, że w roku 2015 zakończylibyśmy prace w środku. Co do wyposażenia to będzie ołtarz i być może organy. Innych elementów stałych w środku nie będzie.

– mówił o planach na antenie Radia 90, Adam Hajduk – starosta raciborski. W kaplicy będą się odbywać koncerty i wieczory poetyckie, odprawiane mają być msze i nabożeństwa. Przypomnijmy jeszcze, że Zamek Piastowski w tym roku został wyróżniony w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024