Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czytanie na trawie i spacer ornitologiczny

Facebook Twitter

Czytanie na trawie w Jastrzębiu. To zaproszenie na sobotę (22.07) na teren OWN.

czytanie na trawie
fot.Ł.Parylak/jastrzebie.pl

Jacek Karczewski, znany przyrodnik, aktywista i promotor przyrody, który jest również autorem popularnych książek Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach, Noc sów. Opowieści z lasu oraz Zobacz ptaka. Opowieści po drodze, będzie głównym gościem tego plenerowego spotkania. Będzie miał okazję podzielić się swoją wiedzą i pasją z uczestnikami.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 od fascynującego spaceru ornitologicznego pod nazwą „W Ptasim Świecie”. Podczas tej wędrówki Jack Karczewski opowie o różnych gatunkach ptaków, ich zachowaniu i siedliskach. Będzie to niezwykła okazja dla uczestników, aby zgłębić swoją wiedzę na temat ptaków oraz docenić piękno natury w towarzystwie eksperta.

Po spacerze ornitologicznym nastąpi przerwa na „Śniadanie na trawie” o godzinie 11:00. Uczestnicy będą mieli okazję delektować się posiłkiem na świeżym powietrzu, ciesząc się jednocześnie pięknem otaczającej ich przyrody.

spacer ornitologiczny w Jastrzębiu-Zdroju fot. jastrzebie.pl

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą warsztaty, podczas których dzieci będą mogły samodzielnie wykonać ptasie latawce. To wspaniała okazja, aby wprowadzić dzieci w świat natury i zachęcić je do eksploracji oraz odkrywania fascynującego świata ptaków.

Wydarzenie Czytanie na trawie z Jackiem Karczewskim zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dzięki temu wsparciu, spotkanie będzie miało jeszcze większy zasięg i przyczyni się do promocji literatury przyrodniczej oraz edukacji ekologicznej.

Jeśli jesteś miłośnikiem natury, literatury lub chciałbyś poznać fascynujący świat ptaków, gorąco zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Czytanie na trawie z Jackiem Karczewskim to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poszerzenia wiedzy oraz nawiązania nowych pasjonujących znajomości. Nie przegap tego wyjątkowego spotkania z autorem, który dzieli się swoją pasją i miłością do przyrody.

– zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

W programie:
godz. 9:00 – W Ptasim Świecie – spacer ornitologiczny
godz. 11:00 – Śniadanie na trawie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023