Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dachowanie samochodu na Powstańców Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Prawdopodobnie nadmierna prędkość okazała się przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (19.10.) południu na ulicy Powstańców Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju. Jak ustalili policjanci, kierująca toyotą 53-latka, nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

fot.jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

W wyniku utraty panowania nad pojazdem, kierująca na łuku drogi uderzyła w bariery ochronne, a następnie wpadła do rowu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Za spowodowanie zdarzenia kobieta została ukarana mandatem karnym.

Apelujemy za policją!

Opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra, często pokryta liśćmi, a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Zwiększoną czujność zachować należy w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych-jezdnia może tam być szczególnie śliska. Właśnie w tym okresie warto skontrolować stan ogumienia w samochodzie (głębokość bieżnika i prawidłowe ciśnienie w oponach) oraz jego oświetlenie (prawidłowość ustawienia świateł mijania i drogowych). Zauważalnym problemem jest również poruszanie się na światłach do jazdy dziennej przy zmniejszonej przejrzystości powietrza. Zamiast często używanego przełączenia „auto”, kierujący powinien ręcznie włączyć światła mijania.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków drogowych!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021