Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dlaczego zabił? Prokuratura w sprawie śmierci 19-latka

Facebook Twitter

Dlaczego zabił? Mija miesiąc od tragedii w Wodzisławiu Śląskim i wciąż nie ma odpowiedzi na to pytanie. Przypomnijmy w nocy 27 marca przed jednym z budynków na ulicy Harcerskiej od ciosu zadanego nożem zginął 19-latek.

Dlaczego zabił?

Miało tam dojść do kłótni, w czasie której groził on nożem starszemu od siebie mężczyźnie. Ten odebrał mu jednak ostre narzędzie i zadał 19-latkowi śmiertelny cios. Prokuratura ma już wyniki sekcji zwłok przeprowadzonej w zakładzie medycyny sądowej w Katowicach. Mówi prokurator rejonowy w Wodzisławiu, Marcin Felsztyński:

Marcin Felsztyński: Faktycznie mamy potwierdzenie z sekcji zwłok, że tutaj był jeden cios nożem. W treści opinii, którą pozyskaliśmy wynika, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana kłuta klatki piersiowej zadana z dużą siłą. Kanał rany o długości około 10 centymetrów. Narzędziem zbrodni był nóż, który udało się nam zabezpieczyć.

Prokuratura wciąż czeka na wyniki kolejnych badań

– dodaje prokurator Felsztyński.

Marcin Felsztyński: Na opinie biegłych z zakresu badań biologicznych, czyli DNA daktyloskopii z zabezpieczonego przedmiotu musimy jeszcze chwilę poczekać i o kompleksową opinię z zakresu psychiatrii, czy w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu sprawca był po prostu poczytalny. De facto sprawa się toczy dalej. Próbujemy ustalić kwestię motywów. Rozstrzygamy kwestie związane z dwoma wątkami. Na tę chwilę wolałbym nie ujawniać tych szczegółów dla dobra postępowania przygotowawczego.

Obaj mężczyźni znali się i nie było to przypadkowe spotkanie – to potwierdza prokuratura. A jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio 90 przyczyną tragicznej w skutkach kłótni mogły być rozliczenia finansowe związane narkotykami albo też zawód miłosny. Śledztwo w sprawie trwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj