Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do kina o tydzień wcześniej niż wstępnie zakładano. Zmiany w luzowaniu obostrzeń

Facebook Twitter

Spada liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem, a także liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa. Można więc realizować harmonogram powrotu do normalności.

Do kina czy teatru będzie można wyjść już w kolejny weekend (od 21.05.). Od najbliższej soboty (15.05.), na zewnątrz nie trzeba będzie zakładać maseczek. Będzie można także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu.

Harmonogram uchylania obostrzeń na kolejne dni maja:

  • 15 maja 2021 (sobota)

Zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Co jeszcze się zmieni?

Transport zbiorowy: 100% liczby miejsc siedzących lub 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych).

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu): dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Kultura – kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie na świeżym powietrzu, maks. 50% obłożenie.

Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

Sport: obiekty sportowe na świeżym powietrzu – maks. 25% publiczności, zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi – limit 150 osób.

  • 21 maja 2021 (piątek)

Kultura – kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie, obłożenie 50%, reżim sanitarny, m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki, uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków.

Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury w pomieszczeniach, wznowienie działalności z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Rozrywka – parki rozrywki na świeżym powietrzu, obłożenie 50%.

  • 28 maja 2021 (piątek)

Gastronomia wewnętrzna – w lokalu maks. 50% obłożenia, dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie), maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).

Sport – kryte obiekty sportowe, baseny dla wszystkich 50% obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni).

Sport – zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi, limit do 250 osób.

Sport – siłownie, kluby fitness, solaria, limit 1 osoba na 15m2, reżim sanitarny.

  • 29 maja 2021 (sobota)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie stacjonarnie wszyscy uczniowie, reżim sanitarny: wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

Jakie obostrzenia zostały już złagodzone?

Możemy korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 50 osób. Obiekty kryte są dostępne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnie 50 proc. obłożeniu.

W reżimie sanitarnym otworzyły się galerie sztuki i muzea, z limitem 1 osoby na 15 m2. Klienci wrócili do galerii handlowych i sklepów budowlanych, a goście mogą skorzystać z usług hoteli (przy 50 proc. obłożeniu, bez otwartej strefy restauracyjnej, wellness&spa). Można również zorganizować spotkania lub uroczystości na zewnątrz dla 25 osób. Do limitu osób w imprezach okolicznościowych nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024