Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do Wisły już bez korków, wahadeł i opóźnień. Droga Wojewódzka 941 przejezdna w całości!

Facebook Twitter

„Zakończył się trudny okres dla wszystkich” – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Na finiszu bowiem są roboty głównej drogi prowadzącej do i przez Wisłę. Droga Wojewódzka 941 jest już przejezdna bez utrudnień i wahadeł.

Od wiosny 2019 roku toczyły się prace i jak przypomina burmistrz, zadanie nie było łatwe. Odcinek mierzy około 5 kilometrów, szczególnie w sezonie turystycznym jest bardzo zatłoczony.

Droga na tych kilku kilometrach została rozebrana i wybudowana od nowa

– mówi Bujok.

Tomasz Bujok: To jest przebudowa wszystkich sieci, które były w pasie drogi, to jest przebudowa całej konstrukcji i odwodnień drogi. To jest przebudowa 5 obiektów mostowych, które były w fatalnym stanie. Budowa w znacznej części chodnika dla pieszych, którego brakowało (…) Rondo na Jaworniku, sporo rzeczy powstało które powinny upłynnić ruch.

A na pewno powinno się również poprawić bezpieczeństwo podróżnych i pieszych. W centrum miasta pojawił się środkowy pas, który powinien ułatwić lewoskręty, które nie będą tamować ruchu. Na wiosnę dokończone będą jeszcze drobne prace przy drodze. W planach pozostała budowa m.in. budowa przejścia podziemnego w centrum miasta.

Tomasz Bujok: Jeszcze trzeba drobne rzeczy doprojektować i zrobić, które w tym okresie przebudowy nie mogły być wykonane ze względu na nieujęcie ich w pierwotnych założeniach inwestycji w 2014 roku. Ale na tym też z Zarządem Dróg Wojewódzkich, z Urzędem Marszałkowskim pracujemy. Mam tutaj na myśli jeszcze przejście podziemne w obrębie dworca PKP i bezkolizyjną ścieżkę rowerową w przypadku lokalizacji mostu na ulicy Bukowej.

Otwarcie drogi to też dobra informacja dla tych, którzy w najbliższy weekend udają się na skoki narciarskie do Wisły Malinki. Z przejazdem nie powinno być problemów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj