Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dobre wieści dla fanów Jastrzębskiego Węgla. Klub przedłużył kontrakt z Jakubem Popiwczakiem!

Facebook Twitter

Podstawowy libero zespołu, wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zostaje w zespole na kolejne 3 sezony do 2025 roku. 26-letni zawodnik pochodzi z Legnicy. W rodzinnym mieście stawiał pierwsze siatkarskie kroki.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

10 lat temu trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i w tym samym roku jako szesnastolatek zadebiutował w PlusLidze. Od tego momentu grał w pierwszym zespole, a 3 lata później stał się podstawowym zawodnikiem drużyny z którą osiągał wiele sukcesów.

Jakub Popiwczak: Nie była to trudna decyzja, bo właśnie leci mi tutaj w klubie dziesiąty sezon. Czuję się tu świetnie. Dziewiąty sezon został zwieńczony mistrzostwem Polski. Zawsze do tych swoich decyzji o przedłużeniu kontraktu, o nowym kontrakcie, podchodziłem na takiej zasadzie, że te względy sportowe były najważniejsze. Także, co tu zmieniać? Wiadomo, że jak się żyje tyle czasu w jednym miejscu, w jednym klubie, w jednym środowisku, to nie jest łatwo to wszystko zmienić. Na pewno dałoby się to zrobić, ale po co jak w Jastrzębiu mam wszystko. Mamy wszystko.

Jakub Popiwczak zdobył w barwach Jastrzębskiego Węgla Mistrzostwo Polski, cztery brązowe medale PlusLigi oraz brąz Ligi Mistrzów. Jest również mistrzem Polski juniorów oraz triumfatorem Młodej Ligi z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Jak mówi liczy, że ten sezon też będzie bardzo dobry dla klubu.

Jakub Popiwczak: Myślę, że jeżeli będziemy prezentować odpowiedni poziom, to możemy robić rzeczy wielkie, konkurować z każdym w Lidze Mistrzów. Na pewno naszym celem jest to, żeby obronić mistrzostwo Polski, bo wydaje mi się, że mamy ku temu wystarczające umiejętności. Wszystko przed nami. To jest fajne uczucie, że wszystko jest w naszych rękach. Te najważniejsze miesiące w tym sezonie, które są przed nami, nadchodzą wielkimi krokami, będą naprawdę bardzo emocjonujące i mogą nam wszystkim dać dużo radości, bo możemy to zrobić.

Jakub Popiwczak ma także ambicje, by na stałe zdobyć miejsce w reprezentacji Polski.

Najbliższy mecz on i jego koledzy rozegrają w środę (2.02.). Jastrzębski Węgiel we własnej hali zamierzą się z Projektem Warszawa. Stawką meczu będzie awans do półfinału Pucharu Polski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024