Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dr Katarzyna Musioł w Radiu 90: Jeśli chcemy zwalczyć pandemię, musimy wyszczepić całą populację, w tym dzieci

Facebook Twitter

Jeśli chcemy zwalczyć pandemię, musimy wyszczepić całą populację, w tym dzieci - mówiła w porannej rozmowie w Radiu 90 dr Katarzyna Musioł, ordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym S nr 3 w Rybniku.

Fot. pixabay.com

Wczoraj (16.12.) rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko Covid-19. Większość rodziców nie chce ich szczepić, twierdząc, że wiele dzieci przechodzi tę chorobę łagodnie i bezobjawowo:

Dr Katarzyna Musioł: Rzeczywiście prawdą jest, że dzieci chorują mniej intensywnie jak dorośli, natomiast stanowią wektor przekazywania tej choroby, po drugie doświadczyliśmy nawet u nas w szpitalu w Rybniku ciężkich powikłań związanych z covidem jakim jest zespół PIMS. Zmroziły nas doniesienia ostatnie z Wrocławia, w których w ośrodku gdzie leczyły się dzieci onkologicznie, kilkoro z nich zmarło tylko dlatego, że zachorowało na Covid, a drogą transmisji byli rodzice, którzy byli niezaszczepieni. Jeśli chcemy zwalczyć pandemię, musimy wyszczepić całą populację, w tym dzieci. Ospy prawdziwej nie ma na świecie, dlatego że cała populacja była zaczepiona na ospę.

Fot. pixabay.com

Zaufajmy szczepionkom i medycznym autorytetom

– mówi poranny gość Radia 90:

Dr Katarzyna Musioł: Tu mówimy o informacji zasięganej z niewłaściwych źródeł, żyjemy we wspaniałych czasach w których medycyna jest transparentna, mamy dostęp do właściwie wszystkich wyników badań naukowych, te badania są na bieżąco publikowane, mamy wgląd w strukturę i metodologię tych badań, możemy się im przypatrywać i je interpretować, natomiast uważam, że czerpanie wiedzy od wujka Staszka i pani Goździkowej jest po prostu nieporozumieniem, a więc spytajmy autorytetów i sięgajmy po wiarygodne źródła i wtedy się przekonamy, że ta szczepionka należy do jednej z najlepiej przebadanych.

Fot. pixabay.com

Katarzyna Musioł, ordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku od lat zajmuje się również onkologią dziecięcą. Dziś wiemy, że smog ma udowodnione działanie rakotwórcze, tymczasem jak mówi poranny gość Radia 90, część rodziców wyleczonych dzieci mimo to nie chce szczepić swych pociech:

Dr Katarzyna Musioł: Ja szczególnie się dziwię tym osobom, na szczęście ich jest bardzo niewielu, dzieci które mam pod opieką w poradni onkologicznej, to są dzieci które są wyleczone ze śmiertelnej i nowotworowej choroby dzięki medycynie klasycznej i nauce, rodzice kiedyś zaufali medykom i medycynie opartej na faktach i dzieci ich zostały wyleczone, natomiast jeśli ci sami medycy proponują im drugie rozwiązanie jakim jest szczepionka, nagle mówią liberum veto przejmują stery i mówią, że ”ja się znam lepiej”.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Katarzyną Musioł, ordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym S nr 3 w Rybniku do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj