Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga donikąd w Orzepowicach nie będzie już ślepa

Facebook Twitter

Droga donikąd w Orzepowicach będzie dokończona, ale na połączenie z rondem na skrzyżowaniu ulic Wawok i Rudzka trzeba jeszcze poczekać. Trwa budowa ul. Storczyków, połączona z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków.

droga donikąd
fot. M.Koczy

Droga donikąd – zniknie temat żartów

Inwestycja, oczekiwana od lat przez wielu mieszkańców, połączy rondo Orzepowickie i ulicę Góreckiego z ulicą Energetyków, ułatwiając dojazd do zlokalizowanego nieopodal Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3. Nowy, ponad 200-mterowy fragment drogi powinien też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej.

fot. M.Koczy

Koszt inwestycji to blisko 16 mln zł. Wszystko ma być gotowe do października. Niestety nie ma razie informacji w/s bezpośredniego połączenia ul. Storczyków z rondem Wawok i ulicą Rudzką, jako przedłużenia Obwiedni Północnej. Wszystko przez wysokie koszty projektu wypłaty odszkodowań i ostatecznie realizacji tej inwestycji.

Od wielu lat istniejący nieopodal szpitala, a prowadzący donikąd, fragment ul. Storczyków był przedmiotem żartów okolicznych mieszkańców

– przypomina Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Teraz już zupełnie poważnie, rozbudowany odcinek drogi zacznie wreszcie spełniać swoje komunikacyjne zadanie, co jest niezwykle istotne dla mieszkańców ta szybko rozwijającej i rozbudowującej się dzielnicy, jaką są Orzepowice

– dodaje.

fot. M.Koczy

Prace prowadzi wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 15,8 mln zł. Termin zakończenia budowy drogi zaplanowano na początek października 2023 roku. Na „Budowę i rozbudowę ul. Storczyków w Rybniku wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków (łącznik ul. Góreckiego – Energetyków) miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości blisko 6,4 mln zł.

fot. M.Koczy

Mieszkańcy często pytają też o dalsze losy znanego od lat planach bezpośredniego połączenia ul. Storczyków z rondem Wawok i ulicą Rudzką, jako przedłużenia Obwiedni Północnej.

Niestety, póki co, miasto nie ma możliwości jego budowy, głównie ze względu na wysokie koszty konieczności zaprojektowania drogi, wypłaty odszkodowań i ostatecznie realizacji tej inwestycji.

– informuje Agnieszka Skupień , rzecznik prasowa UM w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj