Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogowcy podsumowują akcję ZIMA. Na Śląsku Cieszyńskim jeszcze trwa

Facebook Twitter

Jedno jest pewne: tegoroczna akcja ZIMA na drogach naszego regionu była zdecydowanie droższa niż przed rokiem. Samorządy podsumowują wydatki na zimowe utrzymanie dróg.

Piaskarki wciąż są w gotowości np. na Śląsku Cieszyńskim i tu dokładne dane poznamy z końcem kwietnia, ale Powiatowy Zarząd Dróg w Cieszynie już mówi o kosztach rzędu 2 milionów złotych.

Milion 600 tysięcy to wydatki z Żor, w porównaniu do poprzedniego sezonu to więcej o prawie milion, bo wtedy to były koszty na poziomie 737 tysięcy złotych. Ponad milion na zimowe utrzymanie dróg wydano na terenie powiatu wodzisławskiego, ale dokładne koszty będą znane z końcem tego miesiąca.

Około miliona wydano na odśnieżanie tras na terenie powiatu raciborskiego i to tych powiatowych, jak i wojewódzkich. W sumie zużyto ponad 1 700 ton soli. W porównaniu do ubiegłorocznej zimy koszty utrzymania dróg wzrosły 3-krotnie. W Radlinie to wydatki rzędu niespełna 140 tysięcy złotych, dla porównania w poprzednim sezonie to było nieco ponad 18 tysięcy. Jeśli chodzi o zużycie soli: to teraz było to ponad 267 ton, a rok wcześniej 93 tony.

W Jastrzębiu na zimowe utrzymanie dróg polegające na odśnieżaniu i usuwaniu gołoledzi w sezonie 2020/2021, wydano 550 tysięcy złotych. Akcja ZIMA trwała tu do 11 kwietnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj