Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duże utrudnienia w ruchu w Rogowie. Od dziś zmiany na ulicy Raciborskiej

Facebook Twitter

Ustawiane są znaki, które mają informować kierowców o utrudnieniach w ruchu. Od dziś (21.04.) duże zmiany na ulicy Raciborskiej w Rogowie. Przekazywany jest plac budowy, roboty ruszą w ciągu kilku najbliższych dni.

To prace, jakie już zapowiadaliśmy w Radiu 90: w rejonie skrzyżowania Raciborskiej z Czyżowicką i Sportową. Mówi Tomasz Wójcik dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu:

Tomasz Wójcik: Będziemy rozpoczynać lada moment przebudowę ulicy Raciborskiej w miejscowości Rogów, jest to odcinek ponad 2-kilometrowy. Będą spore utrudnienia szczególnie w rejonie skrzyżowania z ulicą Wodzisławską, gdzie jest największe obciążenie tego skrzyżowania, bo to jest droga prowadząca potem do Czyżowic i do strefy gospodarczej. Dlatego tutaj będą uciążliwości, przede wszystkim dla mieszkańców, a dla pojazdów ciężarowych będzie wyznaczony objazd drogami wojewódzkimi. Kierowcy osobówek przez to skrzyżowanie przejadą, będzie sygnalizacja wahadłowa na trzech wlotach, a pozostały odcinek będzie zamknięty dla ruchu zewnętrznego, będzie mógł się odbywać tylko ruch wewnętrzny, czyli mieszkańców.

Prace na tym odcinku mają potrwać 2-3 miesiące:

Tomasz Wójcik: Ale ogólnie inwestycja będzie realizowana do przyszłego roku. Będą kolejne odcinki, które będą objęte sygnalizacją wahadłową. Na tej części drogi, gdzie będzie ona zamknięta dla ruchu zewnętrznego. Zaczynamy od ulicy Sportowej w Rogowie i idziemy w kierunku Gorzyc, Bełsznicy, żeby połączyć się z tym odcinkiem, który realizowaliśmy w zeszłym roku. To jest już trzeci etap inwestycji, pozostanie jeszcze jeden do zrealizowania.

Zmiany dotyczą też kursów autobusów PKS, sprawdźcie:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024