Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Raciborskiej w Rogowie. Inaczej pojedzie PKS

Facebook Twitter

Po świętach inaczej pojedziemy ulicą Raciborską w Rogowie. Zmiany dotyczą też kursów autobusów PKS. Od 21 kwietnia prowadzone będą prace drogowe w rejonie skrzyżowania Raciborskiej z Czyżowicką i Sportową.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, budowę kanalizacji deszczowej, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej. Na odcinku od ulicy Sportowej do ulicy Parkowej wraz ze skrzyżowaniem ulic Raciborskiej i Czyżowickiej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Natomiast wlot ulicy Parkowej zostanie zamknięty dla ruchu. Zamknięty będzie również wjazd z ulicy Sportowej na ulicę Raciborską. Utrudnienia mają potrwać dwa miesiące.

Zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej:

  • na liniach komunikacyjnych numer 31 Wodzisław Śląski – Lubomia przez Czyżowice i 40 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Czyżowice, Bluszczów nie będzie obsługiwany przystanek Rogów Raciborska, który zostanie przeniesiony na ulicę Czyżowicką; dodatkowo linia numer 40 nie będzie obsługiwać przystanku Rogów Rogowiec (autobusy będą dojeżdżać ulicą Powstańców Śląskich wyłącznie do przystanku Bluszczów Powstańców Środkowa),
  • na linii komunikacyjnej nr 34 Wodzisław Śląski – Bluszczów przystanek Rogów Raciborska w kierunku Bluszczowa zostanie przeniesiony w rejon kościoła w Rogowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj