Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dyrektor Sądu Rejonowego w Rybniku: Jesteśmy z tego miejsca bardzo zadowoleni

Facebook Twitter

Mamy trzy sale rozpraw i inne pomieszczenia we wspaniałej lokalizacji, jesteśmy z tego miejsca bardzo zadowoleni- mówi Radiu 90 dyrektor Sądu Rejonowego w Rybniku Danuta Tyrakowska. Jak już was informowaliśmy, dwa wydziały Sądu Rejonowego w Rybniku przeniosły się z budynku przy ulicy Piłsudskiego do kamienicy na rybnickim rynku.

fot. OpenRoadPR \ pixabay.com

To wydział V Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Wydział VI Gospodarczy:

Jesteśmy bardzo z tego miejsca zadowoleni. Jesteśmy na chwilę obecną na etapie porządkowania wszystkich przewiezionych rzeczy. W tej chwili rozpakowujemy niezliczoną ilość kartonów z dokumentami, wkładamy je do szaf. Również podłączamy całą strukturę informatyczną, żeby sąd mógł funkcjonować jak najszybciej i sprawnie.

Radio 90: Kiedy pierwsze rozprawy mogą odbywać się w nowym miejscu na rybnickim rynku?

Niestety z uwagi na pandemię mamy w tej chwili zawieszone rozprawy, także ten stan będzie jeszcze troszeczkę trwał, w związku z tym jesteśmy gotowi, ale rozpraw na razie nie będzie.

Sąd Rejonowy musiał zwolnić pomieszczenia z budynku przy ulicy Piłsudskiego, by mógł tam wprowadzić się Sąd Okręgowy. Ten ma zacząć działać w Rybniku od 1 lipca. Jak mówi nam dyrektor Tyrakowska, wyprowadzić się jeszcze musi wydział Ksiąg Wieczystych, ale na razie nie ma odpowiedniego miejsca w mieście:

Księgi wieczyste będą przenoszone w późniejszym terminie, o ile nie będzie zmiany decyzji na ten temat. Będą przenoszone do innego obiektu, ponieważ w Rybniku nie znaleźliśmy obiektu tak dużego, do którego moglibyśmy równocześnie przenieść trzy wydziały łącznie z dużymi archiwami. Termin do 1 lipca przeprowadzenia ksiąg wieczystych jest nierealny. Nie mamy w tej chwili jeszcze umowy najmu w związku z tym, ten termin będzie na pewno przesunięty. Sąd Okręgowy w Rybniku w żaden sposób nie blokuje wydziału ksiąg. Sąd okręgowy powstaje, będzie od 1 lipca.

Z dyrektor Sądu Rejonowego w Rybniku Danutą Tyrakowską rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj